Antal Speedlock vinssin kampi 200mm mini pallokahvalla, pikalukitus
SKU: 2014
Speedylock Mini ball Grip, Pallokahva 8″ mustaksi eloksoitu alumiini varsi, yhden käden pikairroitus
Kätevä lyhyt ja matala pallokahvainen Antal vinssinkampi. Sopii kaikkien sprayhoodien alle ja tukevasta pallokahvasta saa kunnon otteen kääntää kampea.
Tukeva 200mm/ 8″ Antal Speedylock vinssinkampi pallokahvalla. Sopii kaikkiin vinsseihin joissa std kara.Tukevasta pallokahvasta saa kunnon otteen kääntää kampea ollen kuiten matala.
Vinssinkammen irroitaminen ja vaihtaminen toiseen vinssiin onnistuu kätevästi yhdellä otteella, ilman voimaa ja ylimääräisiä liikkeitä.
SPEEDLOCK mallit:
• Yhdenkädenkahva 250 mm tai 200mm eloksoitu alumiini varsi.
• Pallokahva 250 mm tai 200mm eloksoitu alumiini varsi.
• Kahdenkädenkahva 250 mm eloksoitu alumiini varsi.
• Matala pallokahva 200mm spayhoodoodin alle eloksoitu alumiini varsi.
Antal vinssinkammet ovat hienosti muotoiltuja, kevyitä mustaksi eloksoidusta alumiinista valmistettu, jotka kestävät kovaakin kulutusta. Vinssikammessa on standardi istukka joka sopii kaikkiin vinsseihin. Kahvassa on kumigrippi mikä auttaa purjehtijaa saamaan siitä tosi jämäkän ja tiukan otteen. kuulalaakerit kahva osassa pitävät huolen että kaikki voima välittyy vinssiin.
Alumiini Vinssinkampia on saatavavilla lukituksella ja ilman 200mm ( 8”) ja 250mm ( 10”) pituisina tavallisella kahvalla, pallokahvalla sekä kahdenkäden kahvalla. lisäksi lukitus tapoja on kaksi, perinteinen lukitus salpa sekä patentoitu Speedlock jossa kampeen tartutaan juuresta ja avaa samalla lukitussalvan.
Mikäli tavallinen ei ole riittävä, voidaan tilauksesta laser-kaivertaa vaikka veneen nimi kampeen. Antalilla on lisäksi runsas valikoima vinssinkampia, jotka voidaan räätälöidä halutunlaiseksi. Esim. materiaalivaihtoehdoista Alumiini, Kromattu pronssi, harjattu pronssi jalopuu kammella ja vaikka kaiverrettuna.
2512122, 2512114,, 2512021, 2512022, 2512011,








